Zamierzasz kupić działkę?

Planujecie Państwo budowę domu? Sprawdźcie na jakiej głębokości są wody gruntowe !!!

badanie geologiczne gruntu Wiedza o stanie poziomu zwierciadła wody na Państwa działce pozwala na dobranie właściwego projektu budowlanego (dom podpiwniczony lub niepodpiwniczony) lub ewentualnie na zmianę rzędnej posadowienia budynku (podwyższenie budynku, podsypka żwirowa, pale, izolacja wodoszczelna, drenaż melioracyjny, studnie wodochłonne itp. )Informacja ta pozwoli także uniknąć sytuacji w których podczas głębienia wykopu dochodzi do jego zalania przez płytko zalegające wody gruntowe.

Prosty rachunek ekonomiczny:
• wydatek rzędu 800 - 1 000 zł za badania gruntu pod dom jednorodzinny przy wartości całej inwestycji oraz świadomość, że budynek ma stać przynajmniej kilkadziesiąt lat nie jest wygórowaną ceną za spokój i pewność, że budynek będzie odpowiednio zbudowany.

• przeważnie to co widać na pierwszy rzut oka przy zakupie działki, nie zawsze przekłada się na dobre warunki gruntowo - wodne pod przyszłą inwestycję. Nie mamy pewności czy na naszej wymarzonej działce nie było kiedyś bagna, torfowiska, wysypiska śmieci, lub starych fundamentów.

Tylko dzięki wcześniej przeprowadzonym badaniom geotechnicznym Projektant jest w stanie w sposób właściwy zaprojektować Państwa dom.

Oferujemy Pomoc przed zakupem działki

Zakup działki wymaga nie tylko pieniędzy, ale także czasu i cierpliwości. Im więcej uwagi poświeci się na poszukiwanie terenu, a potem na wizytach w urzędach celem kontroli parceli tym lepiej. Chcąc kupić dobrą działkę budowlaną potrzeba zazwyczaj długich poszukiwań i żmudnych wędrówek po urzędach, aby sprawdzić wszelkie parametry prawne i użytkowe interesującego terenu. Jako firma wiemy jak ważna jest to kwestia dlatego oferujemy Państwu swoją pomoc w tym zakresie.

Sprawdzamy m.in.:
- Urzędowy i prawny status nieruchomości
- Kształt, położenie i topografię działki
- Granice działki
- Warunki zabudowy (MPZP)
- Rodzaj gruntu (badania geologiczne)
- Uzbrojenie terenu i dojazd
- Historia działki, drzewa i budynki

Badania geologiczne na Śląsku Katowice, Chorzów, Siemianowice, Mysłowice, Czeladź, Będzin, Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Tychy, Mikołów, Gliwice, Ruda Śląska, Pszczyna, Kobiór, Wyry, Sosnowiec.

sprawdzanie działki
stat4u